QuickBI

Tietoja QuickBI:stä

QuickBI raportointi

Miksi

Huomiomme kiinnittyi moniin virheisiin ja ongelmiin perinteisessä raportoinnissa, jossa data on siiloutunut eri järjestelmiin. Näemme että useimmissa yrityksissä raportointi vaatii aivan turhan paljon manuaalista työtä, mutta päätöksiä joudutaan silti tekemään mutu-tuntumalla. Haluamme edistää ja helpottaa tiedolla johtamista yrityksissä.

QuickBI tietovarasto

Tavoite

Haluamme tarjota tuotteen, jonka avulla automatisoidaan raportointiprojektin vaikein vaihe: dataputken rakentaminen. Asiakas voi aloittaa analysoinnin ja raporttien luomisen heti tietolähteet valittuaan. Tarpeiden kasvaessa QuickBI:n toteutuksen päälle on helppo lisätä uusia työkaluja esimerkiksi tietomallien rakentamiseen tai tekoälysovelluksiin.

Perustettu

2017

Pääkonttori

Helsinki, Suomi

Tekninen tietämys

Google Big Query, dbt, Tableau, PowerBI, Looker Studio, Python, Airbyte

Kokemus

Tiimillämme on monipuolista kokemusta raportoinnista, yrittäjyydestä, projektin johtamisesta ja liiketoiminnan kehittämisestä pk-yrityksissä.

Arvot

Tietojen analysointi kuuluu kaikille

Tiedolla johtamisen hyödyt eivät kuulu vain suurille yrityksille, ja päätöksenteon pohjaaminen dataan on mahdollista kaikille yrityksessä työskenteleville.

Tiimityö

Työskentelemme, opimme ja kasvamme yhdessä. Tiimityö.

Rehellisyys

Olemme rehellisiä toisillemme ja asiakkaillemme. Jos jokin ei toimi, puhumme siitä ja etsimme vaihtoehtoisen ratkaisun.

Työn tulisi olla hauskaa ja haastavaa

Autamme ihmisiämme kasvamaan haastavan, hauskan ja jännittävän työn kautta, joka ei ole vain mielenkiintoista heille, vaan auttaa meitä myös saavuttamaan uusia virstanpylväitä ja kasvamaan yrityksenä.

Tiimi

Tiimimme koostuu henkilöistä, joilta löytyy monipuolisia taitoja yhdistettynä tekniseen ja konsultointiosaamiseen.

Antti Korpi

Antti Korpi

Toimitusjohtaja
antti.korpi@quickbi.io
+358 40 487 7561

Visa Valkonen

Visa Valkonen

Kaupallinen johtaja
visa.valkonen@quickbi.io
+358 50 373 7010

Joni Rannikko

Joni Rannikko

Myynti
joni.rannikko@quickbi.io
+358 40 578 0872

Sebastian Rainbird

Sebastian Rainbird

Konsultointi
sebastian.rainbird@quickbi.io

Lauri Raivio

Lauri Raivio

CTO
lauri.raivio@quickbi.io

Eero Vehmanen

Eero Vehmanen

Lead developer
eero.vehmanen@quickbi.io

Olli Pölönen

Olli Pölönen

Hallituksen pj.
olli.polonen@quickbi.io

Lauri Uotila

Lauri Uotila

ELT developer
lauri.uotila@quickbi.io

Tuomas Sipilä

Tuomas Sipilä

Kehitys
tuomas.sipila@quickbi.io