QuickBI

Tietoja QuickBI:stä

QuickBI raportointi

Miksi

Tehtyämme raportointia ja tietovarastojen hallintaa muutaman vuoden ajan työelämässä huomasimme monia virheitä perinteisessä raportoinnissa. Päätimme perustaa yrityksen, jonka tehtävänä on korjata nämä virheet. Tiimimme on kasvanut viimeisen vuoden aikana, mutta tehtävämme on edelleen sama.

QuickBI tietovarasto

Tavoite

Haluamme rakentaa tehokkaan BI-palvelukonseptin, jossa asiakkaidemme ei tarvitse kamppailla raportointiprosessien kanssa. Kaikki tietoputken vaiheet ovat läpinäkyviä, helppoja muokata ja optimoida. Tämä mahdollistaa nopeat ja tehokkaat yhteydet tietolähteiden ja BI:n välillä sekä nopean kehittämisen.

Perustettu

2018

Pääkonttori

Helsinki, Suomi

Tekninen tietämys

Tableau, QlikView, PowerBI, Excel, tietokannat, Python, PHP, JavaScript, DevOps ja mukautetut sovellukset.

Osaamisemme

Tiimillämme on monipuolista osaamista IT:stä, konsultoinnista, yrittäjyydestä, taloudesta ja liiketoiminnasta.

Arvot

Tietojen analysointi ja raportointi on kaikille

Uskomme, että organisaation nopealla ja laadukkaalla raportoinnilla se voi jakaa ja hyötyä tiedon johtamisesta sisäisesti ja asiakkaidensa kanssa.

Tiimityö

Työskentelemme, opimme ja kasvamme yhdessä. Tiimityö.

Rehellisyys

Olemme rehellisiä toisillemme ja asiakkaillemme. Jos jokin ei toimi, puhumme siitä ja etsimme vaihtoehtoisen ratkaisun.

Työn tulisi olla hauskaa ja haastavaa

Autamme ihmisiämme kasvamaan haastavan, hauskan ja jännittävän työn kautta, joka ei ole vain mielenkiintoista heille, vaan auttaa meitä myös saavuttamaan uusia virstanpylväitä ja kasvamaan yrityksenä.

Tiimi

Tiimimme koostuu henkilöistä, joilta löytyy monipuolisia taitoja yhdistettynä tekniseen ja konsultaatio-osaamiseen.

Antti Korpi

Antti Korpi

Toimitusjohtaja
antti@quickbi.io
+358 40 487 7561

Visa Valkonen

Visa Valkonen

Kaupallinen johtaja
visa.valkonen@quickbi.io
+358 50 373 7010

Joni Rannikko

Joni Rannikko

Myynti
joni.rannikko@quickbi.io
+358 40 578 0872

Sebastian Rainbird

Sebastian Rainbird

Konsultointi
sebastian.rainbird@quickbi.io

Lauri Raivio

Lauri Raivio

Kehitys
lauri@quickbi.io

Eero Vehmanen

Eero Vehmanen

Kehitys
eero@quickbi.io

Olli Pölönen

Olli Pölönen

Hallituksen pj.
olli@quickbi.io

Lucas Thomé

Lucas Thomé

Suunnittelu
lucas@quickbi.io

Tuomas Sipilä

Tuomas Sipilä

Kehitys (isyysvapaalla)
tuomas.sipila@quickbi.io

fiFinnish